רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - כללי

רמלה התייחדה עם זכר ששת המיליונים

ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה תשע"ז, העיר רמלה מרכינה ראש לזכר ששת מיליוני היהודים שנרצחו בשואה ובה בעת מביטה בגאווה ובסיפוק על פועלנו למען המדינה במשך 69 שנות קיומה. שכן מדינת ישראל מהווה את ההוכחה לכך שבסופו של דבר - אנחנו ניצחנויום זה הוא גם יום בו אנו מודים לניצולים, ולגיבורים על כוחם להקים לנו מדינה, ועל כוחם ללחום להנצחת זכר השואה 

בטקס מרכזי ומרגש ליום השואה והגבורה תשע"ז שהתקיים ביום ראשון ( 23.4.17 ) בהיכל התרבות ברמלה, התייחדה העיר רמלה, תושביה ופרנסיה עם ששת מיליוני היהודים שנספו בשואה. במעמד נטלו חלק מ"מ ראש העיר עו"ד מוטי יצחקי, סגן ראש העיר ניסים פנחסוב, מנכ"לית העירייה איילת כהן,  יו"ר המועצה הדתית עו"ד סמי ישראל, חברי מועצה, משפחות שכולות, ניצולי שואה, תלמידים, מנהלות בתי ספר, תושבים וחברי המנגנון העירוני.

מ"מ ראש עיריית רמלה  עו"ד מוטי יצחקי, נשא דברים בשם העירייה ואמר, כי תושבי רמלה וכל עם ישראל מרכינים את ראשם לזכר ששת מיליוני אחינו שנספו בשואה שהיה האסון הגדול ביותר שנחת על העם היהודי בכל תולדותיו. יצחקי הדגיש, כי למרות זוועות השואה, העם היהודי שרד, ניצח והקים מדינה לתפארת ולניצולי השואה היה חלק חשוב ומרכזי. יצחקי: "כעת אנו מחויבים לחזק ולתמוך בצה"ל ובזרועות הביטחון אשר עושים ימים כלילות למען בטחון עמנו. לצד זה אנו תושבי רמלה יוצאי כל העליות מתייחדים ביום זה עם זכר ששת המיליונים וזכרם מביא אותנו כעת להיות מאוחדים מול שונאי ישראל בהווה ובעתיד". במסגרת  עצרת הזיכרון, הופיעו חניכי התיאטרון העירוני שבמרכז אומנויות הבמה ברמלה במסכת מרגשת "מיתרי הלב" אודות חיי התרבות של היהודים בגטו וילנא תחת השלטון הנאצי בתקופת השואה בבימויו של צחי קורן. חניכי רמלה הפגינו משחק מרגש ומקצועי. את העצרת המרכזית הנחה אורן רדעי, תפילת אל מלא רחמים נאמרה מפי הרב ישראל בוסו.  קדיש נאמר מפיו של בני גילברג בן של ניצול שואה תושב רמלה.
 
 
חזרה
Facebook