רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - כללי

30 שנה ליסוד הקשר בין הערים התאומות רמלה ומרס

ראש עיריית רמלה יואל לביא וראש עיריית מרס מר כריסטוף פליישאור, שיבחו את הקשר המיוחד שנקשר בין שתי הערים וקראו להמשך שיתוף הפעולה לקידום והעמקת היסודות האיתנים של אותו דיאלוג חוצה יבשות,למען הבטחת חיים טובים יותר לכולנו. 
העיר רמלה ציינה אתמול בערב, 30 שנה ליסוד הקשר בינה לבין העיר התאומה לה מרס  שבגרמניה. הטקס המרגש שהתקיים בספרייה העירונית, נערך במעמד ראש עיריית רמלה יואל לביא וראש עיריית מרס מר כריסטוף פליישאור. כן נכחו בטקס ראש עיריית מרס לשעבר וילהלם ברונצוויג ורעייתו מ"מ ראש העירייה מר מוטי יצחקי ורעייתו, מנכ״לית העירייה הגב׳ איילת כהן, חברי משלחת מרס, חברי המנגנון העירוני, תושבים ואורחים רבים. 
ראש עיריית רמלה יואל לביא ציין, כי "כבוד הוא לי לקחת חלק במעמד חשוב זה לציון 30 שנה ליסוד הקשר בין שתי הערים התאומות מרס ורמלה. תרשו לי בשמי ובשם תושבי רמלה לברך אתכם על 30 שנים של שיתוף פעולה פורה ומוצלח בין שתי הערים".  ראש עיריית מרס מר כריסטוף פליישאור, הודה למר לביא על האירוח המיוחד וציין  את החשיבות הרבה שהוא רואה בהמשך הקשר בין שתי הערים, המשך שיתופי הפעולה והעמקת הקשר בין שתי הערים ותושביהם שדומה כי הפכו למשפחה.
לביא הדגיש כי, בזכות ברית ערים התאומות בין שתי הערים נקבעה מערכת יחסים חדשה בינינו, של קירבה, של כבוד הדדי, המאפשרת החלפת דעות והכרות טובה יותר, לביא הוסיף, כי חובתנו להטמיע ערכים של סובלנות הדדית, של הכרה בשונות שבין העמים, דתות, תרבויות ולדעת לכבד. להחליף את עולם השנאה והגזענות, בעולם של סובלנות וחיים בהרמוניה.
ראש העיר הדגיש, כי הוא בטוח, שרמלה ומרס ימשיכו יחד לקדם להעשיר ולהעמיק את היסודות האיתנים של אותו דיאלוג חוצה יבשות, של החלפת משלחות, מפגשי תושבים המאפשרים החלפת דעות והכרות טובה יותר במטרה להבטיח חיים טובים יותר לכולנו.
ראש העירייה הדגיש בדבריו את החלוצים שקשרו לראשונה את ברית הערים התאומות בין שתי הערים, ראש עיריית מרס לשעבר מר וילהלם ברונצוויג שברך על הקשר המיוחד בין שתי הערים וראש עיריית רמלה לשעבר מר יורם רבי. 
יצוין, כי במעמד הטקס נטלו חלק כ-25 חברי משלחת מתושבי מרס שזכו להתארח בבתיהם של תושבי רמלה במהלך החג ונהנו מסיורים מודרכים בעיר רמלה שהוביל מנהל מחלקת התיירות רון פלד. כן טיילו האורחים בירושלים, וברחבי המדינה. ראש העיר העניק לחברים תושבי מרס מר אוטו לקמן וגב׳ דוריס קורביס תעודות כבוד על תרומתם המיוחדת לאורך 30 שנה של שותפות נפלאה, הצלחה, פריחה וחברות אמת.
בשם הקהילה הערבית ברמלה ברך אמיר מילאד שהדגיש את היותה של רמלה דוגמא ומופת לחיים משותפים בעיר רב תרבותית. כן ברך ראש המשלחת של תושבי מרס פול זוסר שהודה לכל המשפחות הרמלאיות שאירחו את חברי המשלחת מגרמניה בביתם במהלך חג הפסח. במסגרת הביקור הגיע לארץ ממרס האמן רודיגר איישלוץ שעבד בשבוע שחלף עם תלמידי בתי הספר סיני וג׳וואריש והכינו תערוכת ציורים מיוחדת. בחלק האומנותי הופיעו צוות רמנוער , הרכב מוסיקלי של הקונסרבטוריון  העירוני והכנרית רוני שטרית. את האירוע הפיקה המחלקה לאירועים וספורט בראשותם של ניסים רון, אברהם דזורייב, אבי ברנס, אורון רוזנברג שהנחה את הטקס וליווה את חברי המשלחת בשבוע האחרון, דובר העירייה רוני ברזלי ואורגני העירייה. תודה מיוחדת למתנדבת סוזי שזכתה לקבל תעודת הוקרה מיוחדת על תרומתה לאורך השנים להצלחתו של הקשר המיוחד בין שתי הערים ותושביהם ולכל אותם תושבי רמלה שהתנדבו ואירוחו בביתם את חברי משלחת מרס!

חזרה
Facebook