רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - כללי

חברת החשמל עם הקהילה ברמלה

"מנהיגות נוער למען התייעלות אנרגטית"  תלמידי אורט מקיף ערבי רמלה בסיור לימודי בחברת החשמל

 תלמידי אורט מקיף ערבי רמלה המשתתפים בתכנית "מנהיגות נוער למען התייעלות אנרגטית" , ביקרו במשרד האזורי של חברת החשמל  רמלה- לוד להעמקת ההכרות והקשר עם החברה.

מדובר בתכנית  חינוכית שנתית העוסקת בנושא שימוש מושכל בחשמל והתייעלות אנרגטית, אשר  פותחה בשיתוף חברת החשמל  על ידי רשת אורט ישראל - מכללות ובתי ספר לטכנולוגיה מתקדמת ולמדעים.

התכנית פועלת ב- 30 חטיבות הביניים בבתי הספר של רשת אורט ישראל בני כל המגזרים ובכל רחבי הארץ.  מטרתה לשלב ולהטמיע מסרי שימוש מושכל בחשמל והתייעלות אנרגטית כשגרת חיים בקרב הלומדים ובקהילה. לתכנית יש מימד קהילתי, במסגרתה מפיצים התלמידים את התכנים והמסרים בקרב הקהילה הסמוכה לבית ספרם. היקף התכנית עומד על 16 מפגשים, ומשולבות בה טכניקות הוראה מגוונות ליצירת למידה משמעותית וחווייתית.

כחלק מהתכנית, ביקרו התלמידים במשרד האזור,  הסמוך לבית ספרם, והציגו את הפרויקט שהכינו במסגרת התכנית: הגברת המודעות הסביבתית לשימוש מושכל בחשמל, והפקת יום שיא בנושא התייעלות אנרגטית לכל תלמידי ביה"ס. בנוסף, מקיימים התלמידים שיתוף פעולה עם תלמידי  ביה"ס "אורט לילנטל" ברמלה  המשתתפים גם הם בתכנית זו. שיתוף פעולה בין שני בתי ספר המשתתפים בתכנית זו היא ראשונית וחדשנית, במיוחד  שמדובר על שני מגזרים החוברים יחדיו לתכנית משותפת בה יעבירו לקהילה מסרים משותפים.  במסגרת הפרויקט  יתנסו התלמידים בהפקה של תכנית רדיו שתשודר בתחנת רדיו מקומית ברמלה.

שמעון ביגרון, מתכנן  רשת וחל"ב במשרד האזורי של חברת החשמל,  הציג בפני המשתתפים את מבנה משרד האזור ואת פעילות היחידות השונות בו לאספקת החשמל ולשירות הלקוחות.

סמנכ"ל שיווק ורגולציה בחברת החשמל,  אורן הלמן, מציין כי "פעילות זו מהווה נדבך  נוסף במגוון הפעילויות הקהילתיות של החברה בכל רחבי הארץ. החברה מקיימת ומפעילה פרויקטים קהילתיים רבים ומגוונים שבמרכזם ההיבט החינוכי המיועד לתרום לקהילה הרחבה ולרבות לבני הנוער בהיבטים של איכות סביבה והתייעלות אנרגטית מהפן החינוכי, במגמה לקדם את האחריות של הפרט להשפעת התנהלותו על חייו ועל סביבתו".
 
 
חזרה
Facebook