רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - כללי

נשות רמלה: מיצוי הפוטנציאל הטמון בכוח הנשי הוא אינטרס חברתי וכלכלי של החברה בישראל

מאות מנשות וגמלאיות עיריית רמלה ציינו בשבוע שעבר (8.3) את יום האשה הבינלאומי, באירוע רב רושם בהיכל התרבות ברמלה.  על הפקת האירוע ניצח יו"ר ועד העובדים מר שלום אליהו, שיחד עם חברי הוועד עמל על מנת לציין את היום המיוחד.

את הערב פתחה מנכ"לית העירייה הגב' איילת כהן, אשר הביאה את ברכתו של ראש העיר מר יואל לביא, והעלתה על נס את החשיבות שרואים פרנסי העיר ברווחתן של העובדות והגמלאיות ובפעילות תרבותית מושקעת כמו זו.  כהן הודתה ליו"ר ועד העובדים על המאמץ ושיתוף הפעולה. הצטרפה לברכות המשנה ליועץ המשפטי של העירייה עו"ד סופי ויטלם, שנבחרה באחרונה לכהן כיועצת ראש העיר למעמד האשה.                                        

בנאום הבכורה שלה, ציינה עו"ד ויטלם את ה"אני מאמין" שלה בתפקידה החדש: ״מקור העוצמה הוא הכוח הנשי״. עו״ד ויטלם הדגישה, כי מיצוי הפוטנציאל הטמון בכוח זה הוא אינטרס חברתי וכלכלי של החברה הישראלית. הדרך לשוויון מלא מושתתת על שני תנאים – שילוב נשים בתפקידים בכירים כיאה להיותן למעלה ממחצית האוכלוסייה ושכר שווה עבור עבודה זהה.

את פרק הברכות חתמה יו"ר נעמת במרחב השפלה הגב׳ יהודית מנדה. מנדה הודתה על ההזדמנות לברך את ציבור העובדות והגמלאיות. בדבריה הדגישה עד כמה ארוכה הדרך לשוויון בין מגדרי, כמה אתגרים עוד נכונו ויחד עם זאת יש לציין ולחגוג הישגים של למעלה ממאה שנות התארגנות הכוח הנשי שהחל דרכו בארה"ב בתחילת המאה ה-20. מנדה הפנתה את תשומת הלב לסרטון של נעמת המככב ברשתות הדיגיטליות: "שליש פחות". המעביר מסר ברור – אשה עושה אותה עבודה כמו הגבר ומשתכרת שליש פחות.

על החלק האומנותי הופקדו הזמרת המצוינת אביבה אבידן והבדרנית המדהימה חנה לסלאו.


 
חזרה
Facebook