רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - כללי

מסדר ''הכנפיים של קרמבו'' התקיים ברמלה

חולוד אבו גאנם: "כנפיים של קרמבו לימדו אותי כלל לחיים – לעולם לא לשנות את הבן שלי כדי שיתאים לעולם הזה, אלא לשנות את העולם הזה כדי שיתאים לבן שלי".

השבוע התמלא אשכול הפיס ברמלה באורחים, הורים ומשפחות נרגשות של חניכי וחונכי "כנפיים של קרמבו" – תנועת נוער לצעירים עם ובלי צרכים מיוחדים, לחגוג  את  מסדר הכנפיים השני מאז הקמת הסניף בעיר.

טקס 'מסדר הכנפיים' הוא אירוע שנתי, המציין סוף תקופה בה עברו החניכים והחונכים את מערך "מורשת" בנושא הערכים שמובילים את התנועה - אני שייך, אני יכול, אני מוביל, אני חבר, אני אוהב ואני ישראלי. במהלך הטקס הוצמד לחולצות המדים של כל הפעילים סמל החזון של התנועה המייצג  את מטרת פעילי התנועה - לפרוש כנפיים ולהוביל את בשורת השינוי החברתי.

באירוע נכחו עופר ליכטיג, מנהל הפדרציה היהודית של קנזס סיטי בישראל, יואב נדב, מנהל יחידת הנוער, מינו אבו לבן, מנכ"ל עמותת אלהודא רמלה, הורי משפחת צמי"ד (צרכים מיוחדים) וחברי מועצת הנוער העירונית.

הטקס נפתח במעגל מוראלים, שירי הגיבוש של התנועה, עם כל פעילי ופעילות הסניף, והמשיך להצגת ששה ערכי התנועה דרך סרטונים וקטעי משחק.  הפעילים בחרו להציג את הערך "אני חבר" באמצעות סרטון של חברי הסניף, אשר שרים את השיר "לא הכל מן אללה" בשפת הסימנים. קהל הנוכחים התמלא בגאווה למראה נערים צעירים, עם ובלי צרכים מיוחדים, מוכיחים ביחד שהשינוי החברתי הוא אפשרי והוא קורה.

חולוד אבו גאנם  נציגת ההורים, בדברי ברכתה ציינה כי  "כנפיים של קרמבו לימדו אותי כלל לחיים – לעולם לא לשנות את הבן שלי כדי שיתאים לעולם הזה, אלא לשנות את העולם הזה כדי שיתאים לבן שלי". 
 
 
חזרה
Facebook