רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - כללי

סיירת צעירי רמלה למען בני הנוער

במסגרת פעילות סיירת הצעירים מפעילה עיריית רמלה ותוכנית "עיר ללא אלימות" מתקן נייד מיוחד המגיע לשכונות העיר ובו מכלול של משחקי שולחן ופנאי

מכירים את נגררת הפנאי הצבעונית של תכנית "עיר ללא אלימות" שמסתובבת ברמלה ומגיעה לפארקים ולשכונות? זו שמוציאה מחצלות, משחקי שולחן, משחקי קופסה ועוד הרבה הפעלות והפתעות? ובכן את הפרויקט הייחודי והחדש בעיר, מבצעים חברי סיירת צעירים הפועלים ברחבי שכונות העיר.                                                                                 

את הסיירת מפעילה העירייה באמצעות מדריכי מוגנות של תכנית "עיר ללא אלימות", סטודנטים ממרכז לצעירים- מרכז קשתות ברמלה  ובנות שרות לאומי. פעמים בשבוע באופן קבוע בימים שני ורביעי יוצאת הסיירת עם נגררת הפנאי בשעות הערב ביום שני בפארק בקרית אמנים וביום רביעי בכל פעם לגינה חדשה על פי צורך, פארק עופר, גינת בן צבי, רמת דן, קרית מנחם ועוד.                                                                                                                     

מנהלת תוכנית "עיר ללא אלימות" איילת טייטלבאום, ציינה כי הרעיון נולד מתוך המציאות החדשה של הנער/ה הישראלי הממוצע. את היום הוא מעביר בבית הספר, אחר הצהריים ובלילות הוא מוצא איזו פינה בגינה השכונתית, לרוב חסר מעש, וכתוצאה מכך סיירת ההורים נתקלת לעיתים במקרים של שוטטות, אלכוהול, רעש, וונדליזם ועוד.                                             

את הסיירת מובילה מיכל באבייב רכזת הפרויקטים של תכנית עיר ללא אלימות, הפועלת גם כמדריכת מוגנות של חטיבת עידנים. באמצעות הכלי החינוכי - המשחק, בין אם זה משחק שולחן, קופסה או מולטימדיה, ובשילוב שתייה חמה ועוגיות, צוות סיירת הצעירים יוצר שיח משמעותי עם בני הנוער. המפעילים מזהים בעיות, צרכים ומפנים לגורמי טיפול במידת הצורך. טייטלבאום: "בנוסף לכך תכנית "עיר ללא אלימות" יזמה פורום רחוב שמתכנס פעם בחודש, ובו יושבים נציגים מסיירת הורים, סיירת צעירים, על"מ וכל מי שעובד ברחוב עם בני הנוער, וביחד יוצרים שיתופי פעולה ומענה לאורך כל השבוע".
 
 
חזרה
Facebook