רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - כללי

שיח קהילתי חינוכי עם שר החינוך נפתלי בנט ברמלה

ביום שלישי בשבוע שעבר, התקיים כנס בהשתתפות שר החינוך מר נפתלי בנט בנושא ועדת ביטון, להעצמת מורשת יהדות המזרח. את הכנס, אותו הנחו עדן מרואלי ואסתר  גדמו, בני נוער ממועצת הנוער העירונית, פתח מאיר בן חמו, מנכ"ל רשת המתנ"סים ברמלה, אשר בירך את המשתתפים ואת השותפים לערב זה, עיריית רמלה, רשת המתנסים ברמלה והחברה למתנסים שיזמה את האירוע.  מאיר סיפר את סיפורו האישי על עליית הוריו ממרוקו והקריא שיר מרגש שנכתב על-ידי  אביו, מחלוף מיכאל בן חמו ז"ל לפני 58 שנה.

יואל לביא, ראש עיריית רמלה, בירך את השר, וציין כי בכל 24 שנותיו כראש עיר לא זכה לראות שר אשר מזמין את עצמו לשמוע את הציבור. עוד הוסיף ואמר,  כי מערכת החינוך מאחרת בהתייחסותה לקדמת הטכנולוגיה והמליץ לפעול בעניין.

השתתפו בכנס מ"מ ראש העיר, עו"ד מוטי יצחקי, מנכ"לית העירייה, איילת כהן, מנהלת אגף החינוך והנוער, אלונה קליינמן ואורגני העירייה.

במהלך הערב בירך את משתתפי הכנס, מר רז פרויליך, מנכ"ל החברה למתנ"סים,  והעניק אות כבוד למר יואל לביא ראש עירית רמלה על ההשקעה והעשייה  במהלך 24 שנותיו כראש עיר.

מנהל התיכון הרב תחומי, יליד העיר, ברק פרידמן, הקריא שיר פרי יצירתו של סבו,  יבין שמש עליו השלום, שהיה חבר במחתרת בבגדד ועם עלייתו ארצה המשיך לפעול במסגרות שונות למען הציבור. הוא סיפר על הדרך שעשה, על ההחלטה לנהל בית ספר בעיר והתגאה בצוות המורים המקדישים לתלמידים מעבר לשעות הלימודים.  לדבריו, "בזכות מורים כאלו אנו יוצרים אנשים טובים  והמשפט "מורה דרך הוא מורה לחיים" משקף את האכפתיות, ההקשבה והנתינה של הצוותים המסורים. מורה טוב הוא חבר, מחנך, מכוון ומעורב." 

את הערב הנעימה להקת ילדים ששרה את שירו של ארז ביטון על הזמרת זוהרה אלפסיה, ובהמשך הופיעה להקת 'אמא אדמה' בריקוד סוחף ואוטנטי.  קטעי הריקוד והמשחק ריגשו את הצופים שהגיבו בתשואות רמות.

מר נפתלי בנט, נתן את משנתו האישית ואף שיתף את הקהל בהחלטתו להיות שר חינוך. הוא סיפר שלמרות שלא הייתה זו העדפתו הראשונה, הוא למד את הנושא והחליט להפכו לאבן יסוד בעבודתו כשר.  בנט הוסיף ואמר שתחום החינוך צריך להיות באחריות משרד החינוך מגיל הינקות ועד הבגרות.   

השר פרט את הישגי מערכת החינוך מתחילת כהונתו, בין היתר, סייעת נוספת בגנים, הגדלת מספר התלמידים הניגשים לבגרות 5 יחידות במתמטיקה ובפיזיקה, צמצום מספר התלמידים בכיתות, הוספת תקציבים לחינוך הפורמלי,  והבטיח להמשיך לפעול בנושא החינוך.

בסיום דבריו ענה השר ארוכות על שאלות המשתתפים, בין היתר, שאלות בנושא ההתאמות ושכר המורים, אשר שיקפו נאמנה את הנושאים הבוערים בשיח החינוכי קהילתי בעיר, תוך כדי דיון מכובד ומפרה.

תודה לכל השותפים בארגון והצלחת הערב, ולמר בנט שהקדיש מזמנו היקר.  האירוע הסתיים בהזמנת דניאל סעדו בשירת התקווה יחד עם הקהל.
 
 
חזרה
Facebook