רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - כללי

בקרוב תפתח ברמלה תחנת השאיבה החדשה והמודרנית, מכבי

בבניית תחנת השאיבה לביוב הושקעו כ-14 מיליון שקלים. רה"ע רמלה יואל לביא: "מדובר בפרויקט חשוב וחיוני להמשך פיתוח הבנייה בעיר. בניית תחנת הביוב החדשה מהווה את יריית הפתיחה לפרויקט הבנייה הגדול המתוכנן בעיר - רמלה מערב ופרויקט ההתחדשות העירונית. אין לי ספק שמדובר בנדבך נוסף בשיפור איכות החיים בעיר רמלה"

ראש העיר יואל לביא ביקר השבוע בתחנת השאיבה החדשה לביוב "מכבי",  שבנייתה מסתיימת בשבועות אלו על ידי תאגיד המים והביוב האזורי תמר.  בנייתה של תחנת השאיבה החדשה לביוב "מכבי" הינה מהפרויקטים המרכזיים של תאגיד המים והביוב האזורי תמר. מדובר בתחנת שאיבה לביוב, שתכנונה החל לפני למעלה מעשור, אך עיכובים שונים מנעו את בנייתה.

תאגיד תמר החל לבנות את תחנת השאיבה לפני כשנה ובשבועות הקרובים צפויה בנייתה להסתיים. הבנייה התבצעה בפיקוח משרד מוטי הוניג המתמחים בבניית מאגרים ותחנות שאיבה לביוב.

ראש עיריית רמלה, יואל לביא ציין, כי תחנה השאיבה החדשה, היא אבן הבסיס לפרויקט תכנית הגג בעיר רמלה - ("רמלה מערב"), במסגרתה אמורים להיבנות כ- 3,500 יחידות דיור.   מדובר בתחנה מודרנית וחדשנית, שנבנתה על בסיס מפרט מתקדם הכולל בתוכו את כל האמצעים המתקדמים בהפעלת תחנות שאיבה לביוב (הפעלה בחירום ובשוטף, מתקן נטרול ריחות, יכולת שאיבה גדולה ועוד).                                                                      

לביא : "תחנת השאיבה החדשה היא פרויקט חשוב וחיוני להמשך פיתוח הבניה בעיר, בניית התחנה מהווה את יריית הפתיחה לפרויקט הבניה הגדול המתוכנן בעיר - רמלה מערב ופרויקט ההתחדשות העירונית. אין לי ספק שמדובר בנדבך נוסף בשיפור איכות החיים בעיר רמלה".

יצוין, כי מדובר בתחנה המפעילה כ-3 משאבות גדולות ומתקדמות, השואבות כ- 500 קוב שפכים לשעה. התחנה עצמה בנויה רובה מתחת לבטן האדמה (עומקה כ-10מטרים) ובנייתה דרשה הפעלת טכנולוגיות חפירה מתקדמות.  בפרויקט המיוחד והמורכב הושקעו  כ- 14 מיליון שקלים, חלקו מענק מנהלת הביוב הארצית ורובו מתקציב התאגיד. הקמת התחנה תביא לביטולן והפסקת פעילותן של 3 תחנות שאיבה ישנות יותר ברחבי העיר.

עדי שטרנברג, מנכ"ל התאגיד: "מדובר בהישג מקצועי והנדסי משמעותי של התאגיד.    פרק הזמן שלקח לנו לבנות את תחנת השאיבה היה קצר יחסית ועבר ללא תקלות מיוחדות. חשוב לציין, כי הדוחף המרכזי לבניית התחנה כל השנים היה ראש העיר יואל לביא, שעמד על כך שתחנה זו תיבנה במהרה, כי חשיבותה לפיתוח העיר והאזור עצומים. ברצוני להודות לראש העיר, להנהלת העיר, ליו"ר התאגיד ולחברי הדירקטוריון שדחפו וגיבו את הצוות ההנדסי במהלך בניית התחנה שתפתח בקרוב. 
 
 
חזרה
Facebook