רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - כללי

רמלה בצמרת הערים השקופות לתושביה

רמלה זכתה במסגרת דוח מיוחד של עמותת שקיפות בינלאומית לדרוג A עם ציון של 87. ראש עיריית רמלה יואל לביא ברך על הדרוג הגבוה וציין, כי העירייה תמשיך בפעולותיה לשדרוג השקיפות והשירות לתושבי העיר.

דוח מיוחד שהכינה עמותת שקיפות בינלאומית שבדקה את מדד השקיפות ב-76 רשויות בישראל, העניק לרמלה את הדירוג הגבוה  עם ציון של 87.  ראש עיריית רמלה יואל לביא, ברך על דירוגה הגבוה של רמלה וציין,  כי הוא רואה חשיבות רבה בשקיפות הרשות לתושביה במידע עדכני, רלוונטי המעניק שירות יעיל לאורך כל השנה באתר העירוני ובאמצעי המדיה, פייסבוק, אפליקציה עירונית ועוד. לביא הדגיש, כי העירייה תמשיך בפעולותיה למען הגברה ושדרוג השקיפות העירונית. יש לציין, כי רמלה זכתה באחרונה לתעודת הצטיינות והערכה רבה במתן מידע לציבור בחירום ובשגרה במסגרת תחרות ארצית לשיח מקוון שנערכה ע״י פיקוד העורף והמועצה לא״י יפה. דוח השקיפות בחן שורה של אלמנטים של שקיפות עירונית באתר העירוני, דרכי התקשרות עם העירייה, פרסום דוחות ע״י מבקר הרשות, מידע שהעירייה מחויבת לפרסם, פרסום ישיבות מועצה, מכרזים, פרוטוקולים , קוד אתי, נושאים תקציביים, ארנונה ועוד. הדוח נכתב על ידי גלית אבידר ומנכ״לית  העמותה יפעת זמיר והסתמך על עבודת מחקר שבוצעה ע״י 72 סטודנטים מאוניברסיטאות תל אביב, חיפה ובן גוריון בהנחיית אופיר פינס פז, ד״ר איתי בארי ותמר לזרוביץ, ובפיקוחם של דור כתבי ומחמוד מדלג׳ וחברי ועדת ההיגוי של הדוח, יו״ר פרופ׳ אסף מדני ד״ר פני יובל וד״ר עדי קפליוק.

שופט בית המשפט העליון בדימוס  ויו״ר עמותת שקיפות בינלאומית ישראל, מיכה לינדנשטראוס, מסר למוסף ״ממון- ידיעות אחרונות״ לתלם יהב, שחשפו ביום שני השבוע  את ממצאי הדוח: ״על הרשות המקומית לשמור על רמה גבוהה של שקיפות, דיווחיות ואחריותיות כדי לזכות באמון הציבור״.
 
 
חזרה
Facebook