רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - כללי

אני מאמינה בהתחדשות העירונית

אדריכלית המחוז במשרד האוצר הגב׳ דניאלה פוסק בביקורה ברמלה: אני מאמינה בהתחדשות העירונית.
ראש עיריית רמלה יואל לביא, אירח את מתכננת המחוז במשרד האוצר האדריכלית דניאלה פוסק, ודן עימה בנושא קידום התכנית להתחדשות עירונית ברמלה
ראש עיריית רמלה יואל לביא, אירח הבוקר (חמישי 19.1.17) בספרייה העירונית את מתכננת המחוז במשרד האוצר האדריכלית דניאלה פוסק, ואת צוות לשכת התכנון במסגרת תכניתו לקידום ויישום התכנית להתחדשות עירונית שתשנה את פני העיר. 
לביא העניק סקירה על העיר, מצבה הדמוגרפי, כלכלי, פיתוח העיר בדגש ליישום תכנית ההתחדשות העירונית בינוי פינוי ותכנית המתאר להתחדשות. לביא הדגיש את הצורך העירוני כמענה לצורך לאומי והעובדה, כי ברמלה קיימים כ-9500 יח״ד חסרות מיגון דירתי/מרחבי שאינן עומדות בתקן חוזק מבנים( רעידת אדמה).
לביא ציין, כי רמת הביקוש לדיור בעיר רמלה היא גבוהה, זאת לאור הצלחת השכונות החדשות שהוקמו בעיר על רקע הצלחת מערכת החינוך העירונית, סל שירותים מגוון ומקצועי ועוד. רה״ע הוסיף, כי לצורך מימוש התכנית הקימה העירייה מנהלת התחדשות עירונית וחברה כלכלית המייצגת את התושבים וחשף את עיקרי התכנית במסגרת איזונים ובלמים בין האינטרסים הכלכליים השונים. כן צוינו ההנחיות התכנוניות בהם הגדלת צפיפות הבנייה במכפיל של 1:6 יח״ד כדי להגיע לכדאיות כלכלית, שילוב גנ״י מעונות יום, ויצירת הסכם אחיד עם הדייר - יזם המבטיח תמורה לדייר - קבלת דירה חדשה עם השלמתה ללא תמורה או סיכון לדייר. כן התייחס רה"ע בסקירתו לתכנית אב למוסדות חינוך, לאזורי ניקוז, נושא מים וביוב ועוד. בסקירה הוצגו לגב׳ פוסק מצבם הסטטורי של 17 מתחמים שונים המיועדים להתחדשות עירונית. במסגרת הביקור סיירה גב׳ פוסק בשכונות המיועדות להתחדשות ובשכונות החדשות והדגישה: "אני מאמינה בהתחדשות העירונית" והוסיפה, כי תבחן את התוכנית עם צוותה.  הצדדים ניהלו דיון בסוגיות שונות בנושא התכנית וקידומה. בדיון השתתפו מ״מ ראש העיר עו״ד מוטי יצחקי , מנכל״ת העירייה הגב׳ איילת כהן, חברי מנהלת ההתחדשות בראשותה של הגב׳ שרית דנה, נציג תאגיד המים ת.מ.ר ואורגני העירייה.
 
חזרה
Facebook