רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - כללי

רמלה מצויה בתנופת פיתוח גדולה

שר הפנים והשר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, הרב אריה מכלוף דרעי ערך היום (חמישי 19.1.17) ביקור עבודה עם ראש עיריית רמלה יואל לביא, שהודה לשר על ביקורו והציג בפניו שורה של נושאים לקידום. השר דרעי: "יואל לביא ראוי לכל שבח על פועלו למען העיר רמלה ותושביה"
שר הפנים והשר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, הרב אריה מכלוף דרעי, ערך הבוקר ביקור עבודה ברמלה במסגרתו נפגש עם ראש עיריית רמלה יואל לביא. לביא הודה לשר דרעי על ביקורו בעיר והודה לו על תרומתו לרווחת תושבי וילדי העיר. 
בביקור נכחו סגן שר הפנים ח"כ משולם נהרי, מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן, מ"מ ראש העירייה עו"ד מוטי יצחקי, סגן ראש העיר ניסים פנחסוב, מנכל"ית העירייה הגב' איילת כהן ואורגני העירייה. רה"ע העניק לשר דרעי סקירה מקיפה על העיר רמלה מצבה הדמוגרפי, כלכלי, חברתי והעלה בפניו ובפני אנשי משרדו שורה של נושאים לקידום בהם בין היתר: תיקון הממשלה לסוגיית ביטול עיר עולים ביחס לרמלה, תיקון הגורם לירידה משמעותית בהכנסות העירייה  (2017- 2020 אובדן של כ-21.6 מיליון שקלים במצטבר) והדגיש את הקושי הרב של העירייה לתפקד נוכח אובדן כזה של כספים.
כן העלה לביא בפני השר את בקשתו לבחינה מחדש לאישור צו הארנונה כפי שהעירייה ביקשה לשנת 2017, תמיכת משרד הפנים בקידום התוכנית להתחדשות עירונית, קידום בקשת העירייה לוועדת גבולות לעיר רמלה וחלוקת הכנסות, תגבור וחיזוק הפעילויות למען אוכלוסיות מוחלשות, קבלת מענק האיזון במלואו ועוד.
השר דרעי שיבח את פועלו של לביא למען תושבי רמלה והביע צער על החלטתו לפרוש: "ראש עיריית רמלה יואל לביא ראוי לכל שבח על פועלו למען העיר רמלה ותושביה. רמלה מצויה בתנופת פיתוח גדולה, אין ספק שאתה משאיר עיר טובה לתושביה".
השר הוסיף, כי יפעל לקידום פניות לביא והדגיש באשר לנושא עיר עולים, כי כל עוד לא ניתנו לעירייה פתרונות להכנסה יפעל באמצעות משרדו למקורות הכנסה ראויים. במסגרת הביקור סייר השר דרעי בבית הספר טללי חיים שם פגש ושוחח עם תלמידים ודן עם לביא והנהלת ביה"ס בסוגיות שונות לקידום ביה"ס, כמו כן ביקר השר בבית הספר שערי ציון, במתנ"ס הרוחני תורני בעיר ובכולל הרב אבוחצירא שברחוב דני מס.
 
 
 
 
חזרה
Facebook