רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - כללי

בג״צ קבע: תחנת ההסגר לבעל״ח תיסגר

תחנת ההסגר לבעלי חיים בכניסה לקרית מנחם בגין שהיוותה  מטרד לתושבים לאורך שנים רבות תיסגר ע''פ החלטת בג''צ! מאבקה המשפטי של עיריית רמלה במשרד החקלאות שהפעיל – תחנת ההסגר –צלח . זכינו במאבק!
בדיון שנערך היום (יום חמישי) הכריעו שופטי בית המשפט העליון  אסתר חיות, אורי שהם דפנה ברק ארז והורו על סגירת תחנת ההסגר הסמוכה לשכונה קרית מנחם בגין החל מה- 1/7/2017.  שופטי בג"ץ קיבלו את עמדת העירייה ומתחו ביקורת קשה על התנהלות משרד החקלאות, שהבטיח כבר לפני שנים להעתיק את הפעילות בתחנה למקום אחר וחייב את משרד החקלאות בהחזר הוצאות לעירייה בסך 20,000 ₪.
ראש העירייה מר יואל לביא שהוביל את המאבק למען רווחת התושבים, ברך על החלטת שופטי בג״צ וציין, כי לא יתכן שתופעל תחנת הסגר לקליטת עגלים באזור מיושב באלפי תושבים ובסמיכות לבתי ספר. ״תושבי העיר חשופים למטרדים קשים של ריחות רעים, משיכת מזיקים וסיכון לזיהומים. ההבטחות שניתנו על ידי משרד החקלאות להעברת התחנה נותרו ללא כיסוי. סגירת התחנה מהווה נדבך חשוב, נוסף, במאמצי העירייה לשמירה על איכות הסביבה ואיכות החיים ״. של תושבי העיר. אני מברך על ההחלטה״.
את העירייה ייצגו עוה"ד מישאל שרעבי ומרסל גורביץ ממשרד בר והיועץ המשפטי לעירייה. המטרדים תוארו בתצהיר שהוגש  בהתאם להנחיית רה״ע יואל לביא, ע"י שרון אטנר מנהלת היחידה לאיכות הסביבה וחוות דעת סביבתית שערך דר' מוקי שפר ממשרד לשם שפר, שהוכיחו מעל לכל ספק, שהתחנה גורמת למטרדי ריח קשים לתושבים, מזה שנים רבות, בעיקר בתקופת הקיץ. מקור הריח היה מפרש בעלי חיים, מאות ראשי בקר וכבשים, שמקורם ביבוא, ששהו בתחנה בכל פעם למשך 7 ימים. 
 
חזרה
Facebook