רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

סטודנטים מאוניברסיטת ירושלים לומדים את עקרונות ההתחדשות העירונית ברמלה

כ - 25 סטודנטים לתואר שני מאוניברסיטת ירושלים ביקרו בשבוע שעבר ברמלה וזכו להרצאה מיוחדת שהעניק ראש עיריית רמלה יואל לביא, בנושא מדיניות קרקע, פיתוח ותכנון. הסטודנטים שהגיעו לקמפוס השפלה, הם בעלי ניסיון וחלקם הגדול כבר עובדים בשטח בתחומי תכנון וקרקע במשרדים שונים - פרטיים ובגופים ציבוריים.

רה"ע העניק לסטודנטים סקירה מקיפה על העיר רמלה, מצבה הדמוגרפי, כלכלי ופיתוחה של העיר בדגש לנושא מדיניות העירייה בכל הקשור לפיתוח מקרקעין, שכונות חדשות ותכנון. לביא חשף בפני הסטודנטים את תוכניתו להתחדשות עירונית והדגיש, כי מטרות תכנית ההתחדשות העירונית הינן שדרוג יחידות הדיור אשר אינן ממוגנות מפני רעידת אדמה ואין בהם אמצעי מקלוט, או חדרים מוגנים, הנדרשים בשעת חירום.  לביא: "אני מאמין מאוד בתוכנית אותה אימצו גם משרדי הממשלה האוצר והמשרד לשיכון ובינוי. ההתחדשות העירונית ברמלה היא משימה חברתית שלקחתי על עצמי ואני מאמין בהצלחתה. לאחר מימושה, רמלה תהיה אולטרה מודרנית".

לביא השיב לשאלות הסטודנטים בנושא לרבות סוגיות ובעיות תכנוניות העומדות עדיין למימוש התוכנית שתוספת תאוצה.  פרופ' ערן פייטלסון ראש בית הספר המתקדם ללימודי סביבה באוניברסיטת ירושלים, הודה ללביא על הרצאתו: "ברצוני להודות לך על  התובנות שחלקת עם הסטודנטים. לא כל יום שומעים דברים כה נכוחים וכה ברורים ומקורקעים כמו הדברים שהשמעת.  התובנה שלך בנוגע למהות הבעיות בשוק הדיור של (העדר הגדרת בעיה נכונה) היא תובנה שמגובה גם בנתונים. התרשמנו מאוד מהדרך בה אתה מוביל את תהליך ההתחדשות העירונית ברמלה".
 
 
חזרה
Facebook