רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

רמלה מוקירה ומחבקת את פצועי צה"ל ונפגעי הטרור

אירועי יום ההוקרה לפצועי צה"ל ונפגעי הטרור ברמלה, נפתחו בטיול של בני נוער ומבוגרים בשביל ישראל. הטיול התקיים בהרי ירושלים בהדרכתה של הקרן הקיימת לישראל, בליווי פצועי צה"ל ובהשתתפות נציגי תנועות הנוער ועובדי רשת המתנ"סים בעיר.

בישראל חיים למעלה ממאה אלף אזרחים הנמנים על אוכלוסיית פצועי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה וברמלה ישנם כ-250 תושבים פצועי ונכי צה"ל ופעולות טרור.

ממשלת ישראל החליטה להקדיש יום אחד בשנה כהוקרה לאותם פצועים אשר נושאים בגופם ובנפשם את המחיר הציבורי של כולנו. מרבית בתי הספר בעיר קיימו פעילויות ערכיות מיוחדות בהובלת מדרשת זהות של הגרעין התורני יחד עם בנות השרות הלאומי של "בת עמי".

האירוע המרכזי התקיים השנה לראשונה ברמלה, בספרייה העירונית, בהשתתפות של כ-200 תושבים, נכי צה"ל ונפגעי טרור.  נשאו דברים: עו"ד מוטי יצחקי – מ"מ ראש העיר ,עו"ד עידן קליימן – יו"ר מחוז ת"א והמרכז של נכי צה"ל ואיתי גרנק - מנכ"ל ארגון זהות שמוביל את הפעילות בכל הארץ. הנחה את האירוע אליקים ויסנשטרן- מנהל התרבות התורנית.

בחלק האומנותי הופיעו חברי להקת רמנוער והאומן שלמה גרוניך.

בערב הוקרנה ברכתו ותפילתו של הרב ישראל מאיר לאו – רבה של תל אביב לפצועי צה"ל. באירוע נכחו אליעזר שחור - מפקח על המדרשות לזהות יהודית באגף לתרבות יהודית במשרד החינוך, ניסים רון- מנהל מחלקת ספורט ואירועים, נועה ריכטר – מנהלת מדרשת זהות ברמלה, דניאלה לבקוביץ – מנהלת הספרייה, אבי ברנס – מנהל אומניות הבמה, משה מצא ושמוליק בר דוד מארגון נכי צה"ל. את אירועי יום ההוקרה ארגן המדור לתרבות תורנית בעירייה, וברמה הארצית ארגון זהות בסיועו של האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך.
 
 
חזרה
Facebook