רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

''יום לזכרו'' של ליאל גדעוני ז''ל

"חייכו בשלשות, חייכו לאורך המסלול, חייכו, כי חיוך זה שמחה ושמחה זה הכוח להמשיך הלאה", דבריו של ליאל ז"ל.

במסגרת הפרויקט "יום לזכרו", הקדישה מועצת הנוער העירונית ברמלה יום לזכרו של סמ"ר ליאל גדעוני ז"ל, שנפל במבצע "צוק איתן". במהלך היום  סיפרה מזל גדעוני, אמו של ליאל, את סיפורו בפניי למעלה מ-250 בני נוער.

ליאל גדעוני, נולד בירושלים ב- כ"א במרחשוון התשנ"ד, חמישה בנובמבר 1993. בנם של אלי ומזל, אח לציון, ניר ואור. במרץ 2012 התגייס ליאל לגבעתי. עבר את הגיבוש בהצלחה והגיע לסיירת גבעתי, סיים מסלול כקלע חוד, יצא לקורס מ"כים, והיה סמל טירונים. לאחר תפקידו חזר לפלוגת הלוחמים, שם מפקד הסיירת, בניה שראל, לקח אותו תחתיו להיות קצין המבצעים וקשרו האישי שלו. ליאל נפל בעת מילוי תפקידו ביום ה' באב התשע"ד, ה-1 באוגוסט 2014, במהלך מבצע "צוק איתן".

היום נפתח בתיכון 'אורט לילינטל' ברמלה, במהלכו סיפרה מזל גדעוני, האם השכולה, את סיפורו של ליאל בפניי תלמידי שכבת יא'.    "התחלתי להבין עד כמה חשוב להוקיר תודה, לחייך ולהבין שכל יום הוא התחלה חדשה, הבנתי שעליי להפוך כל יום ליום משמעותי עבורי ועבור הסביבה שלי כדי שאוכל בסופו של דבר להסתכל לאחור ולדעת שעשיתי דברים טובים" כך סיפרה מרים מונייר, תלמידת כיתה יא'5 אחרי השיחה עם מזל. 

עדן מרואלי, יו"ר מועצת הנוער, ציין כי "בשונה משנה שעברה, היה לי קשה להעריך כיצד יגיבו התלמידים לשיחה עם מזל מאחר שזו לא השכבה שלי, אך גם השנה התרגשתי לראות איך מאדימות עיניהם של התלמידים, איך הם מקשיבים ואיך סיפורו וערכיו של ליאל משפיעים עליהם לטובה"

בפגישה שנערכה עם מנהלת גימנסיה לילינטל, נעה בן-יוסף, ציינה נעה  "שמחנו לארח את אמו של ליאל גדעוני ז"ל ולהקדיש יום עבורו, מעגלי השיח בינה לבין תלמידי שכבה י"א תרמו רבות בהקניית ערכים לתלמידים כמו אהבת הארץ, תרומה למדינה, התמודדויות עם קשיים והחשיבות בלחייך".

היום המיוחד הסתיים בשיחה מול כ-30 בני נוער נוספים, חברי מועצת הנוער וחניכי קבוצת "אחריי" הכנה  לצה"ל' רמלה.  אסתר גדמו, יו"ר ועדת נוער וקהילה במועצת הנוער, סיפרה כי: "לסיפורו של ליאל אי אפשר להישאר אדישים, כששמעתי את סיפורו לראשונה התחזקה בי החשיבות לשמור על חיוך על הפנים ולתרום מעצמי למען אחרים, אני שמחה שגם השנה קיימנו את היום הזה והעברנו את המסר הלאה".

ליאל היה דוגמא לשמחה, לצניעות אין סופית, שימת האחר על פניו בכל עת, אהבת חינם, שמחה, אופטימיות וחיוך. החיוך, שכך זוכרים את ליאל היום. אותו חיוך שלא ירד מפניו גם כשדרשו ממנו, כשצעקו, כשהיה קשה, וגם מול חייליו. כשפגש ליאל את חייליו לראשונה אמר: "חייכו בשלשות, חייכו לאורך המסלול, חייכו, כי חיוך זה שמחה ושמחה זה הכוח להמשיך הלאה".

תודה לכל האנשים והגופים שתרמו להצלחת היום, וכמובן,  תודה למזל גדעוני, אמו של סמ"ר ליאל גדעוני ז"ל, שפתחה את ליבה בפני התלמידים וסיפרה את סיפורו של בנה.      זכרו לחייך תמיד, גם כשקשה, "כי חיוך זה שמחה ושמחה זה הכוח להמשיך הלאה"- סמ"ר ליאל גדעוני ז"ל. יהי זכרו ברוך.
 
 
חזרה
Facebook