רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

מועצת הנוער רמלה חתמה על אמנה המעניקה תוקף לקיומה

במליאת מועצת הנוער האחרונה, חתמו חברי המועצה על 'תקנון המועצה' שנכתב על ידי הועדה האתית-משפטית, הממונה על תחום האתיקה של המועצה. התקנון מעניק למועצה את תוקף קיומה, מועצה ללא תקנון איננה מועצה, אלא קבוצה חברתית. התקנון הופך את המועצה לגוף אשר יש לו סמכות וכוח.

התקנון עליו חתמו חברי מועצת הנוער, הוא אמנה כתובה המגדירה את החוקים והמגבלות הקיימים בחברה מסוימת. לתקנון חשיבות רבה כמקנה דרך פעילות מסוימת השומרת על זכויותיהם של כל החברים במועצה.

"התקנון משמש ומייצג עבורנו מספר דברים בעלי ערך רב", מציין יושב ראש המועצה, עדן מרואלי,  "מה שהכי חשוב בתקנון זה הוא המהות שלו. הוא הופך את המועצה ל'גוף רשמי'. הרעיון שבתקנון, הוא לשים מול עינינו את הדברים והגבולות ולשמור על המועצה כגוף דמוקרטי".

ניר שרעבי, יו"ר ועדה אתית-משפטית, הדגיש כי "התקנון כולל את חוקי היסוד של המועצה, דהיינו, כל הערכים שעליה היא מבוססת וכל אופן ההתנהלות שלה. התקנון משמש כסוג של "שלד" של המועצה ומאפשר דמוקרטיה וסדר. החלטנו לבנות את התקנון כמודל של עץ, שכן כל חלק בעץ מהווה תחום אחר שיש לשמור ולכבד את חוקיו".

רוב החוקים והערכים הכתובים בתקנון, חוקקו לפני שנים והחוקים כולם מאוגדים ב'תקנון העל' של מועצות התלמידים והנוער בכל הארץ. עם השנים החברה משתנה ועל פיה גם ערכיה ועל כן יו"ר הועדה האתית משפטית ערך מחדש עם חברי הועדה שלו את התקנון, במסגרתו הוסיפו רעיונות חדשים ומודרניים וחידדו את החוקים הקודמים
 
 
חזרה
Facebook