רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

תחזית חיובית לאג"ח של רמלה ב-2016 הדירוג יעמוד על רמה של AA חיובי

חברת הדירוג מעלות S&P קבעה גם השנה, כי בשל ביצועי תקציב חיוביים, תמשיך תחזית הדירוג של החברה למימון רמלה 2005 בע"מ להיות יציבה וחיובית ותעמוד על רמתו הגבוהה AA  חיובי. ראש עיריית רמלה יואל לביא: זוהי עדות ליציבות הכלכלית של החברה למימון ושל עיריית רמלה. נמשיך לנהל את המשק הכספי באחריות, תוך הרחבת סל השירותים לתושב 
כלכלני חברת הדירוג מעלות S&P  פרסמו באחרונה את החלטתם לאשרר גם לשנת 2016 את דירוגה של החברה למימון רמלה 2005 בע"מ לדירוג הגבוה והמרשים של AA חיובי וזאת על סמך דירוג עיריית רמלה. יודגש, כי מזה מספר שנים ברציפות זוכה החברה למימון ועיריית רמלה לדרוג כה גבוה. החלטה זו מהווה המשך ישיר לאמון שרוחשת החברה המדרגת לביצועי התקציב והניהול הפיננסי האחראי של עיריית רמלה ובשל מילוי כל תנאי האג"ח של החברה למימון רמלה.
ראש עיריית רמלה יואל לביא ציין בסיפוק את החלטת חברת דרוג האשראי ואמר: "זוהי עדות ליציבות הכלכלית של העירייה. אנו מודים לחברת הדירוג ולשוק הפיננסי על הבעת האמון. עיריית רמלה תמשיך במאמציה לנהל את המשק הכספי באחריות ובמסירות, תוך המשך חיזוק איתנותה הפיננסית, פיתוח אזורי תעסוקה ומסחר והרחבת סל השירותים לתושב". 
בנימוקי כלכלני סוכנות הדירוג צוין, כי תחזית הדירוג החיובית על החברה למימון רמלה 2005 בע"מ משקפת את ההתפתחויות החיוביות להערכתנו, בעיריית רמלה. עוד קובעת חברת הדירוג מעלות, כי תחזית הדירוג החיובית משקפת הערכת החברה שעיריית רמלה תשפר בשלוש השנים הבאות את ביצועי התקציב  שלה ותצליח לעמוד ביעדים הפיננסים שלה בזכות ניהול פיננסי אחראי ומספק. "הערכתנו כוללת ניהול הולם של מדיניות החוב והנזילות וכן ניהול ההכנסות וההוצאות אשר משתקף גם בשיפור תמידי של שיעורי גביית הארנונה שעומד כעט על כ-90%". כן מציינים כלכלני החברה, כי  החברה תשקול להעלות את דירוג החברה למימון רמלה בשנה הקרובה אם העירייה תמשיך במגמת חיזוק ביצועיה התקציביים ותשמור לאורך זמן על עודפים תפעוליים.
הדירוג הגבוה  מעיד על יציבותה הכלכלית של העירייה ופעולותיה למען שדרוג חיי התושבים. כזכור ביצעה עיריית רמלה מהפכה כלכלית והייתה לחלוצה בהנפקת אגרות החוב המוניציפאליות בסכום של כ 140- מיליון ₪, מיזם שהפך למהלך פורץ דרך בו נקטו גם רשויות נוספות, מה שהביא להקטנת פירעון המלוות של העיריות במיליוני שקלים ופתר את מחנק האשראי שממנו סבלו.
 
 
חזרה
Facebook