רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

ראש עיריית אלפורטוויל שבצרפת התארח בלשכת ראש העיר יואל לביא במסגרת ערים תאומות

ראש עיריית רמלה יואל לביא אירח ביום שני השבוע בלשכתו את ראש עיריית אלפורטוויל שבצרפת,  לוק קרבונס וצוותו, במסגרת ערים תאומות ושיתוף פעולה בין שתי הערים.  

לביא קידם בברכה, בשמו ובשם תושבי רמלה, את הסנטור לוק קרבונס ,ראש עיריית אלפורטוויל וצוותו,  והעניק לאורחיו סקירה על העיר, הרכב אוכלוסייתה, על מצבה הכלכלי, מערכת חינוך ענפה והיותה עיר רב- תרבותית בה חיים בשכנות טובה ובדו קיום יהודים וערבים. לביא ציין, כי מערכת יחסים חדשה של קירבה, של כבוד הדדי מאפשרת החלפת דעות שיתופי פעולה בין הערים ותושביהם.
ראש העיר הוסיף, כי במסגרת תוכנית ערים תאומות ניתן יהיה להרחיב את שיתופי הפעולה התרבותיים, החלפת משלחות תושבים ובני נוער ועוד בין הערים. השתתפו בביקור, מנכ"לית העירייה, איילת כהן, מנהלת לשכת ראש העיר, גלית כהן והרפרנטית לתכנון ומידע אסטרטגי, עדי אייל. לאורחים מאלפורטוויל הצטרפו ראש הקהילה היהודית בעיר, מישל אואזאנה, לורן אזולאי וסמנכ"ל פיתוח עסקי ואדמיניסטרציה בקבוצת Veolia, מר יענקל'ה מאיר.
בעיר אלפורטוויל קהילה יהודית גדולה וראש העיר,  לוק קרבונס,  משתוקק לשיתופי פעולה עם  ישראל ומעודד קשרים עימה. קרבונס התרשם מאוד מהביקור ברמלה, והודה ללביא על הביקור, תוך שהוא מקווה לשיתוף פעולה בין שתי הערים, שיכלול  שיתוף מידע ולימוד הדדי וקידום הנוער בערים. במסגרת סיורם בעיר, ביקרו בשכונת קריית האומנים, בבית ספר קשת, עברו בכיתות, נפגשו עם התלמידים ושמעו סקירה קצרה על בית הספר מהמנהלת אורית ערב. עוד ביקרו בכנסייה האורתודוכסית. 
ראש עיריית אלפורטוויל, לוק קרבונס, ציין כי "השנה, אלפורטוויל חוגגת את יום הולדתה ה-131.  אלפורטוויל היא עיר צעירה ודינאמית הנהנית מיתרונות רבים, מה שהופך אותה לשחקנית מרכזית בפרויקטים של בינוי, כמו רשות התחבורה "גרנד פריס אקספרס". 
אלפורטוויל הינה עיר עם אוצרות טבע משלה, איכות חיים ופתיחות מסורתית, עיר אשר מבחינה היסטורית, פתוחה לעולם, כפי שיעידו עריה התאומות באיטליה, פורטוגל, ארמניה, אלג'יריה ובתקווה, בקרוב מאוד גם ישראל. אני מצפה ומקדם בברכה להרחיב את הקשרים היומיומיים שלנו אף יותר".
העיר אלפורטוויל שוכנת בצומת אסטרטגית בהיקפה של פריז, וממוקמת בפרבר הפנימי של פריז מול הסיין וליד נהר מארן (Marne). העיר מעורבת במגוון רחב של פרויקטים מוניציפאליים משותפים ועם פרויקט ה-"טריטוריה של האינטרס הלאומי" של חברת ORSA (Orly Rungis Seine Amount). העיר שותפה גם בפרויקט "גרנד פריז", פרויקט אשר מר לוק קרבונס משמש בה כסגן נשיא המטרופולין. אלפורטוויל מחזיקה בעמדה אסטרטגית בסולם המטרופוליני ושואפת להגדיר את האוריינטציות העירוניות העיקריות לבניית עתידה.

 

 

חזרה
Facebook