רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

ברמלה משקיעים יותר בבריאות הציבור

חברי מועצת עיריית רמלה חתמו על אמנה מיוחדת ''עיר נקייה מעישון''
היוזמה המיוחדת היא פרי יוזמת יחידת הבריאות העירונית בשיתוף רשת ערים בריאות, האגודה למלחמה בסרטן וקופות החולים. ראש עיריית רמלה יואל לביא: המערכת העירונית פועלת למימוש והגברת המודעות לעיר נקייה מעישון וזאת מתוך הכרה בנזקי העישון לפרט וסביבתו    

חברי מועצת עיריית רמלה בראשם ראש העיר יואל לביא, חתמו על אמנה מיוחדת "עיר נקייה מעישון", זאת במסגרת יוזמה ראשונה ומיוחדת של היחידה לבריאות הציבור בעיריית רמלה. לביא ברך על היוזמה וציין, כי המערכת העירונית פועלת למימוש והגברת המודעות לעיר נקייה מעישון וזאת מתוך הכרה בנזקי העישון לפרט וסביבתו.                            
מתאמת יחידת הבריאות בעיריית רמלה יעל נסימיאן-פאי ציינה, כי החתימה על האמנה נעשתה במסגרת פעילות היחידה להגברת המודעות על נזקי העישון ולקראת יום ללא עישון הבינלאומי שהתקיים השבוע. 
פאי, ציינה כי פעילות היחידה היא חלק משיתוף פעולה בין רשת ערים בריאות בה חברה העיר רמלה, האגודה למלחמה בסרטן, המרכז לשלטון מקומי, משרד הבריאות, קופות החולים: כללית, מכבי, מאוחדת ולאומית, לבין עיריית רמלה.         
במקביל קיימה העירייה בשבוע שעבר יום הכשרה מיוחד לשיטור והפיקוח העירוני בנושא התיקונים והשינויים בחוק למניעת עישון במקומות ציבוריים. חוק מניעת העישון במקומות ציבוריים והחשיפה לעישון נחקק בראשית 1983 ותוקן מאז מספר פעמים. את ההכשרה העביר מר חיים גבע, מרכז בכיר לנושא העישון ממשרד הבריאות.  ההכשרה נערכה ביוזמת מתאמת הבריאות העירונית במטרה להגביר את האכיפה ולאפשר לתושבי העיר לנשום אויר נקי. כל זאת כחלק מעשייה נרחבת בתחום "עיר נקייה מעישון".                                        
יצוין, כי במסגרת הגברת המודעות לנזקי העישון קיימה העירייה מבצע הסברה טרם אכיפה ביום שלישי ב-31.5.2016 ובו פעלו יחידת השיטור העירוני ויחידת הפיקוח העירוני ליישום הוראות החוק. עסקים המעוניינים לקבל שלטי "איסור עישון" מוזמנים לפנות ליחידה לקידום הבריאות בשירות הווטרינרי; טל- 08-9771691 , ברח' שמשון הגיבור 15.    
החוק קובע, כי לא יעשן אדם במקומות ציבוריים, בהם: קניונים וחנויות, מבני ציבור: אולמות קולנוע ותיאטרון, אולמי שמחות, מוסדות חינוך, בנקים, בתי דואר, בריכת שחייה, מקלט ציבורי, מרכזי תרבות נוער וספורט (מתנ"סים), בבניינים של תנועות נוער, בתי אבות ודיור מוגן, מעליות, מסעדות, בתי קפה ומקומות בילוי, בתי חולים, אוטובוסים ובתחנת אוטובוס מקורה, בתחנה מרכזית ובתחנת רכבת, לרבות ברציף, מונית ורכב להוראת נהיגה, בית כנסת, כנסייה ומסגד. בהתאם לחוק, חלה חובה על מחזיק, למעשה, של מקום ציבורי, להתקין שלטים המורים על איסור העישון, ולהחזיקם במצב תקין.
החוק קובע, כי העובר על החוק – דינו קנס:  המעשן במקום ציבורי צפוי לקנס בסך 1,000 שקלים, על בעל עסק שלא מנע עישון או שלא הציב שילוט מוטל קנס של 5,000 שקלים -   כל אחת מהעבירות. על הצבת מאפרות מוטל קנס של 5,000 ₪.
רמלה כעיר בריאה, החברה ברשת ערים בריאות, וככזאת מקפידה על יישום החוקים והתקנות לשמירה על בריאות התושבים ולהעלאת איכות החיים שלהם.
 
 
חזרה
Facebook