רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

ילדי רמלה חגגו את שבוע הספר העברי 2016 בפסטיבל ''האחים גרים''

מאות מילדי רמלה השתתפו באירועי שבוע הספר העברי שהתקיים בספריית "בלפר"  העיר. שבוע הספר העברי נפתח השבוע (יום שלישי 7.6.16 ) בפסטיבל הפנינג מרתק ברחבת הספרייה, בסימן אגדות "האחים גרים".

ראש עיריית רמלה יואל לביא, בירך על היוזמה, שוחח עם ילדים והוריהם שנטלו חלק באירוע והדגיש את החשיבות הרבה שהוא רואה בחינוך לקריאה, אהבת הספר והמילה הכתובה.
מנהלת הספרייה דניאלה לבקוביץ: "הספרייה העירונית פועלת לאורך כל השנה להעשרת וחשיפת הקהילה לעולם הספר ולתרבות והפיכת הספרייה לחלק בלתי נפרד של שעת הפנאי והתרבות בקהילה. הילדים וההורים הרבים שהגיעו ושמחתם בחגיגת הספר מעידה, כי הקריאה ברמלה היא חלק בלתי נפרד מהקהילה. אני מאחלת לילדי העיר קריאה מהנה וחופשת קיץ מדהימה".

ילדי רמלה פגשו דמויות מסיפורי 'האחים גרים', בהן: שלגיה, עמי ותמי, כיפה אדומה, היפהפייה הנרדמת, החתול במגפיים, רפונזל, סינדרלה ועוד.   להטוטנים לבושים בדמויות מהסיפורים ומופעי ג'אגלינג, קידמו את פני הילדים הרבים שהגיעו מלווים בהוריהם, ברחבת הספרייה והמדשאה.

הילדים השתתפו בסדנאות יצירה, בהתאמה לסיפורים, ביקרו במפעל הממתקים של הגמדים (שלגיה) וטעמו ממבחר הסוכריות. הילדים טוו בפלך ודגו דגים בבריכת הדגים, צפו במחזמר "עוץ לי גוץ לי" המרהיב,  ושרו ביחד עם השחקנים את השירים הנפלאים והידועים. כן התקיים במקום הפניניג של מכירת ספרים של רשת סטימצקי.

במרכז פתיחת שבוע הספר, עמד המיזם השנתי של ספריית "בלפר" – "ספרות יפה בתנופה" – תחרות שנתית של קריאת ספרים (15 ספרים מינימום) וכתיבת יומן מסע קריאה על כל אחד מהספרים,  תיאור החוויה האישית בעת הקריאה של כל אחד ואחת מהקוראים., בנוסף היה על הילדים להכין מיצג תלת-מימד על ספר שבחרו. המיצגים מוצגים בספרייה במדור הילדים.

במקום הראשון, זכו מעין גדסי ודניאל מוטיבמקום השני, זכו רום שמש ונאור דיגהורקר,  ובמקום השלישי, זכו לינוי בורוכוב ואליאן נתנאלאשר הוכיחו כי לא נס ליחה של הקריאה  והספר.  כל הכבוד לזוכים ויישר כוח!

פתיחת שבוע הספר בספריית "בלפר" הפך למסורת מזה 5 שנים, ושם את הספר והמילה הכתובה בחיי הקהילה ברמלה.  זהו מיזם אחד מיני רבים שמפעילה ויוזמת הספרייה לעידוד הקריאה בקרב אוכלוסיית העיר וחיזוק הקשר בין הקהילה ומוסדות הרשות לספרייה ושירותיה.
 
 
חזרה
Facebook