רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

רמלה חוגגת את יום ירושלים

כ-1500 תלמידים ותושבים השתתפו באירועי יום ירושלים שארגנה עיריית רמלה. שר החקלאות ח"כ אורי אריאל ברך את תלמידי העיר והדגיש: ירושלים בירת ישראל לנצח נצחים. ראש עיריית רמלה יואל לביא: רמלה מצדיעה לירושלים. חג שמח ירושלים

למעלה מ-1500 תלמידים ובני נוער השתתפו באירועי יום ירושלים לציון 49 שנים לשחרורה ואיחודה של ירושלים. חגיגות יום ירושלים נפתחו ברמלה במעמד שר החקלאות ח"כ אורי אריאל, ח"כ מוטי יוגב וראש עיריית רמלה יואל לביא.  שר החקלאות אורי אריאל, וח"כ מוטי יוגב ברכו את משתתפי תהלוכת הדגלים ותלמידי העיר והעלו על נס את תרומתה של ירושלים לאחדות עם ישראל והדגישו, כי "ירושלים בירת ישראל לנצח נצחים". ראש עיריית רמלה יואל לביא ציין, כי אלפי שנות כיסופים הביעו יהודים מרחבי תבל את כמיהתם בתפילה, בשיר ובשיח, להגיע לבירת עם ישראל - הפכו ב-68 שנות קיומה של המדינה לעובדה מוגמרת. ירושלים, אבן היסוד של האומה ובירתה הנצחית של המדינה. רמלה מצדיעה לירושלים. חג שמח ירושלים". בטקס המרגש השתתפו: מ"מ ראש העיר עו"ד מוטי יצחקי, מנכ"לית העירייה, איילת כהן, מנהלת אגף החינוך והנוער אלונה קליימן, ניסים רון-מנהל מחלקת ספורט ואירועים, נעמה זרביב – מנהלת הגרעין התורני ומנחה האירוע מנהל היחידה התורנית בעיריית רמלה אליקים ויסנשטרן.
במסגרת האירועים התקיימה הצעדה המסורתית ריקוד הדגלים, ברחובות העיר בהשתתפות אלפי תלמידים ובני נוער. הצעדה יצאה מרחבת ביה"ס מענית דרך מספר רחובות בעיר עד למתחם אולם הספורט בדוד רזיאל. שם התקיים טקס מרגש לכבוד בירת ישראל במהלכו התקיים מיצג מיוחד של מתנדבי ארגון "איחוד הצלה" מסניף רמלה שליוו את הצעדה וקיימו תחנות הפעלה והדרכה להצלת חיים. בנות השרות הלאומי בשיתוף מדרשת זהות הפעילו תחנות על ירושלים שכללו: כתיבת פתקים לכותל המערבי,בניית בית המקדש ועוד.

במהלך האירוע הושמע פס הקול המרגש על שחרור ירושלים של מוטה גור - מח"ט הצנחנים. האירוע אורגן ע"י המדור לתרבות תורנית במחלקת ספורט ואירועים בעירייה, אגף החינוך והנוער, בתי הספר בעיר, בשיתוף גרעין בנות השרות הלאומי של "בת עמי",סניפי בני עקיבא ואריאל,הגרעין התורני. יצוין, כי במהלך השבוע האחרון הוציאה התרבות התורנית במסגרת אירועי יום ירושלים ברמלה, מספר סיורים מודרכים לירושלים ,קבר יוסף ומערת המכפלה בהשתתפות עשרות תושבים.
 
 

חזרה
Facebook