רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

יוזמים יותר. לטובת נספי השואה

עיריית רמלה תיקח חלק פעיל זו השנה השלישית ברציפות במיזם  'נר זוכרים' המהווה חלק מארגון התנדבותי "מתחברים לשואה", הפועל להנחלת זיכרון השואה באמצעות יוזמות חברתיות שונות. את כניסת המיזם לרמלה יזמה יחידת ההתנדבות העירונית הפועלת במחלקה לשירותים חברתיים בעיריית רמלה ושותפים לו, אגף החינוך והנוער וארגונים חברתיים הפועלים בעיר.

השנה לקראת יום השואה והגבורה החל בכ"ז בניסן, 5 במאי 2016 חולקו 550 נרות זיכרון "נר אני זוכר" למסגרות חינוך ולארגונים חברתיים הפועלים ברמלה.
על פחיות נרות הזיכרון שחולקו מופיעים פרטים אישיים של אדם שנספה בשואה וכן ברקוד שניתן לסרוק באמצעות הסמארטפון המפנה לאתר אינטרנט בו מופיע סיפור חייו של הנספה.
ראש עיריית רמלה יואל לביא,  ברך על המיזם המיוחד לציון יום השואה והדגיש כי "תושבי רמלה, בני עדות שונות ויוצאי כל הגלויות, מתייחדים ביום השואה עם זכרם של ששת המיליונים, זוכרים אותם באהבה ובדמעה. לעדי עד ננצור את זכרם והוא שימריץ אותנו להיות חזקים מאוחדים ונחושים מול כל שונאי ישראל בהווה ובעתיד".
הרעיון העומד מאחורי המיזם הוא ציון יום השואה כחלק מחוויה פרטית, להדליק הנר בבית, במסגרת החינוכית והחברתית במהלך פעילות על יום השואה, וכך לחשוף את מדליקי הנר למפגש אישי עם אדם שנספה בשואה ואשר פרטיו מופיעים על גבי הנר.   ילדים, תלמידים, צעירים ומבוגרים היו שותפים למיזם הזה והתגובות שהתקבלו היו נלהבות ומרגשות ביותר.

מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים הגב' אילנה שנבל בירכה על יוזמת מנהלת יחידת ההתנדבות העירונית הגב' הילה ירושלמי ובירכה על פרויקט חשוב ומשמעותי אליו שותפים תושבים, תלמידים ומתנדבים בני כל הגילאים והמגזרים. מנהלת אגף החינוך והנוער הגב' אלונה קליימן ברכה על התוכנית והדגישה: "מדובר במיזם חשוב להנחלת זיכרון השואה באופן ערכי וחברתי למען תלמידי העיר".
 
 

חזרה
Facebook