רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - כללי

חיבוק חם לקשישי רמלה הקרן לידידות מחלקת מענקי חימום ל-484 קשישים חסרי פנסיה ברמלה

הקרן לידידות, בראשות הרב יחיאל אקשטיין מחלקת בימים אלה מענקי חימום בסך 350 שקלים ל-484 קשישים ברמלה.
מנהלת מח' הרווחה, אילנה שנבל: "הסיוע הכספי לכ 480 קשישים המוכרים ב מח' הרווחה ועומדים בקריטריונים שנקבעו על ידי הקרן, להוצאות חימום, מאפשר לקשיש איכות חיים טובה יותר, ולמחלקת הרווחה להרחיב את סל הסיוע לקשישים הזקוקים לו. 

המענקים מחולקים על ידי עובדי המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית רמלה. החלוקה ברמלה מתבצעת במסגרת מבצע "מחממים בידידות" בו הקרן מעניקה מענקי חימום ל-25 אלף קשישים ב-100 יישובים ברחבי הארץ אשר אינם נכללים ברשימת הערים הקרות של הביטוח הלאומי ועל כן הקשישים בהם אינם זכאים למענקי חימום בחורף מהמדינה.
ראש עיריית רמלה יואל לביא, בירך את הרב יחיאל אקשטיין ויוזמת הקרן לידידות והדגיש:   "אני מאמין שהדאגה לאוכלוסיית הקשישים ובעלי הצרכים מיוחדים היא ערך עליון בקביעת אופייה המוסרי והערכי של הקהילה. עלינו להאמין באמונה שלמה בכיבוד החלש והשונה, תוך מתן הזדמנות שווה לכל בן אנוש לחיות בכבוד ובאיכות חיים, תבורכו".

הזכאים למענק הינם קשישים סיעודיים אשר מתקיימים מקצבת זקנה והשלמת הכנסה בלבד ואין להם הכנסות נוספות. השותפות של המחלקה עם קרן ידידות לסיוע לתושבי העיר בתחומים שונים מאפשר סיוע משמעותי וגדול יותר לפונים, ונותן לעובדים הסוציאליים במחלקה כלים רבים יותר בעבודתם, ועל כך התודה והברכה.
נשיא הקרן לידידות, הרב יחיאל אקשטיין: "מצוקתם האדירה של הקשישים בישראל היא בעיה חברתית שיש לנהוג בה כבכל מצב חירום אחר.  בעבור קשישים, ויתור על מזון, תרופות או חימום עשוי ואף מהווה לעיתים גזר דין מוות. רק בשבוע האחרון אנו מדווחים על מקרים שונים של קשישים אשר נפגעו קשות ואף מתו כתוצאה מהיפותרמיה. אותם קשישים אינם מתגוררים ביישובים שהמדינה הגדירה כקרים ועל כן לא זכו לקבל מענקי סיוע לחורף. אני מבקש להודות לראש העיר יואל לביא ולעובדי העירייה המסורים. יחד נאפשר לכל קשיש בעיר לעבור את החורף בשלום".
הקרן לידידות פועלת לחיזוק חוסנה החברתי של ישראל. הקרן ,הפועלת באמצעות תרומתם הנדיבה של נוצרים אוהבי ישראל ברחבי העולם, מסייעת לאוכלוסיות במצבי עוני וסיכון, פועלת לעידוד העלייה והקליטה, מסייעת למאות אלפי יהודים נזקקים ברחבי העולם ומשקיעה ברווחת אזרחי ישראל ובביטחונם בשעת חירום. במהלך חמש עשרה שנות פעילותה בארץ, גייסה הקרן כארבעה מיליארד שקלים לטובת מאות פרויקטים חברתיים בישראל ובעולם.-
 
 

חזרה
Facebook