רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2017 - נדל"ן

כ-188 זוגות צעירים מרמלה זכו בהגרלה לתוכנית מחיר למשתכן

המדובר בדירות חדשות שייבנו בשכונה החדשה "רמלה מערב". רה"ע מיכאל וידל, הודה לראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר משה כחלון ושר השיכון והבינוי  יואב גלנט, על התמיכה בתושבי העיר, "אנו עושים מאמצים ופועלים בשיתוף מלא עם גורמי הממשלה והמדינה לצורך קידום פתרונות דיור לציבור ברמלה"                                                  

כ-188 זוגות צעירים מתושבי רמלה זכו בהגרלה שהתקיימה בשבוע שעבר לרכישת דירה במסגרת תכנית "מחיר למשתכן" - התוכנית הממשלתית בהובלת משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל. ההגרלה נערכה במסגרת התכנית הממשלתית לפתרון משבר הדיור לחסרי דירה. מטרת התוכנית היא להקל על משפחות צעירות לקנות דירה ראשונה בתנאים מועדפים.                                                                                        
ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, ברך על תוצאות ההגרלה וציין, כי רמלה נכללת בתוכנית "מחיר למשתכן" וכי מדובר בפעימה הראשונה. ראש העיר הודה לראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר משה כחלון ושר השיכון והבינוי  יואב גלנט על התמיכה בתושבי העיר. וידל: "אנו עושים מאמצים ופועלים בשיתוף עם גורמי הממשלה והמדינה לצורך קידום פתרונות דיור לציבור".                                                                                                
כאמור תושבי העיר השתתפו בשתי הגרלות, הגרלה מס' 238 של היזם פרשקובסקי השקעות ובניין שבונה במערב רמלה 572 יח"ד מהם 135 לתושבי העיר במחיר למשתכן (10,258 שקלים למ"ר), והגרלה מס' 239 של היזם צפריר וזוהר שרבט השקעות שבונה במערב רמלה 228 יח"ד מהם 53 (במחיר למ"ר 10,328 שקלים) לתושבי רמלה.                                                     
יצוין, כי תכנית "מחיר למשתכן" מעניקה הנחה של 200,000 ש"ח לפחות ברכישת דירה על ידי ביצוע הצעדים הבאים: סבסוד עד 80% מעלות הקרקע המוצעת לבנייה, הזמנת קבלנים להתחרות במכרזים על המחיר הנמוך ביותר למ"ר לדירה ומתן סבסוד פיתוח לקבלנים ומענקים לרוכשים בסך מצטבר של עד 100,000 ₪.                                                              
יש לציין, כי מדובר ביריית הפתיחה למיזם הראשון שהובא בתחילת השנה לאישור ועדת המשנה לתכנון ובנייה בעיריית רמלה בשכונה החדשה "רמלה מערב", זאת כחלק מתוכנית לה/6/170, שהגישה העירייה להקמתם של למעלה מ- 3,800 דירות בפרויקט שכונת מערב רמלה.           שכונת "רמלה מערב" היא חלק מתוכנית כוללת לבנייתה של שכונה חדשה ומודרנית מהטובות שיוקמו בישראל. התוכנית כוללת תמהיל דירות מגוון: כ- 20% יחידות דיור קטנות לזוגות צעירים שהן כ- 760 דירות, כ- 200  יחידות לדיור מוגן, דירות 4-5 חדרים, דירות גן, דירות גג ועוד.                                                                                                          
מדובר במתחם בעל אופי אורבאני מודרני ומוקפד, המשלים וממשיך את הרצף העירוני של השכונות הוותיקות הבנויות, עד לגבולה המערבי של העיר. המתחם כולל שימושים מעורבים של מסחר ותעסוקה לאורך השדרה הראשית, מערך רחובות עם מדרכות רחבות, שבילי אופניים, נטיעות עצים, ריהוט רחוב, תחבורה ציבורית, מבני ציבור, מוסדות חינוך וקהילה: בתי ספר, גנ"י, מתנ"ס, מתחמי ספורט, ריאות ירוקות, פארק גדול ועוד, שישרתו הן את השכונה החדשה והן את תושבי השכונות הסמוכות והעיר כולה.                                    
מהעירייה נמסר, כי הקמת השכונה החדשה תביא להתחדשות של כלל השכונות הוותיקות הגובלות בה ממזרח. יצוין, כי לשכונה יתרונות בשל מיקומה המעולה. השכונה גובלת לכל אורכה מצד מערב בכביש 200 המהווה ציר תחבורתי חדש שבנייתו תחל בקרוב ע"י חברת נתיבי איילון. הכביש מתחבר במחלף בחלקו הדרומי עם כביש 431 ובחלקו הצפוני לכביש 44 בכניסה הצפונית הראשית לעיר. על פי התכנון כביש 200 יאפשר שתי כניסות ויציאות נוספות לעיר ממערב ויתחבר לכביש 431 ורחוב הזית שישחרר עומסי תנועה בכניסות וביציאות מהעיר.  פרטים בנושא תוכנית "מחיר למשתכן" ניתן לקבל באתר: http://www.dira.gov.il/projects/Pages/ramla.aspx

 
 
חזרה
Facebook